مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

طبقه بندی موضوعی

اکثر مردم بعد از دیدن شما، اولین جمله ای که خواهند گفت این است: "چه کراوات خوشگلی!" آنها بی اختیار چشمشان اول به کراوات مخاطب شان می افتد. بنابراین اگر کراواتی می خواهید که خودش به تنهایی خوب به نظر برسد، یادتان باشد که چیز متفاوتی از تیپ تان انتخاب نکنید. کراوات شما نباید از بقیه اجزای ظاهر شما جدا باشد یا آن را خراب کند، بلکه باید هماهنگی داشته باشد.

در مورد آقایان چاق یا لاغر نکات مهمی وجود د ارد . اصولا کت و شلوارهایی که پارچه های براق دارند شما را چاق تر از چیزی که هستید نشان می د هند . تاثیر پارچه های ضخیم و کلفت یا طرح های چهارخانه درشت هم همین است. این قبیل طرح ها برازند ه افراد لاغر است. آقایان چاق بهتر است از کت و شلوارهایی با رنگ های تیره و مات استفاد ه کنند . کت های پشت چاک د ار به خصوص اگر ۲ چاک در پشت د اشته باشند ، برای افراد درشت هیکل مناسب نیستند . چون چاک های پشت جلب توجه می کند و درشت بودن هیکل بیشتر به چشم می آید .
برش کت هم مهم است. بعضی کت ها به طور کامل د ر قسمت کمر جذب می شود ولی انواع د یگر از زیر بغل تا نزد یک ران پا برشی راسته د ارد . برش های راسته برای مرد ان با اندام و بالاتنه درشت تر مناسب تر است.

گره کراوات نباید زیادی بزرگ باشد.  اگر بخواهیم در مورد گره کراوات صحبت کنیم، اول باید دایره المعارف گره های کراوات را مرور کنیم. با کراواتی با طول معمولی و استاندارد، حدوداً 85 نوع گره می توان زد که معروف ترین آنها گره "چهار-در-دست" (Four-in-hand knot) است که به گره ساده یا گره دانش آموزی نیز معروف است و امروزه بیش از گره های دیگر محبوبیت دارد و استفاده می شود.  ضخامت کراوات مانند رنگ و طرح کراوات دارای اهمیت فوق العاده ای نیست. ضخامت کراوات های استاندارد ۳٫۵ اینچی است و ضخامت کمتر از ۳ اینچ را باریک و بیشتر از ۳٫۷۵ اینچ را ضخیم می نامیم. به یاد داشته باشید که با توجه به فیزیک بدنی و همچنین سن و سال خود به انتخاب انواع  باریک و یا ضخیم بپردازید ولی به یاد داشته باشید که پیشنهاد کارشناسان چی بپوشم همواره استفاده از کراوات های استاندارد است. اگر چاق هستید هرگز از کراوات های باریک استفاده نکنید چرا که ظاهر شما را مسخره جلو می کند.در کل چهار گره  "ویندزور"، "نیمه ویندزور"، "پرات" و "چهار-در-دست" گره های کلاسیکی هستند که اغلب استفاده می شوند.  در واقع فقط باید یک گره را بلد باشید: "چهار-در-دست". این گره نه خیلی بزرگ است و نه خیلی کوچک و زیادی مثلثی شکل نیست. این گره، گره ای طبیعی و شیک است و با همه یقه ها جور درمی آید. آن را یاد بگیرید و هرگز فراموش نکنید و همیشه از آن استفاده کنید.

با یک کراوات که کمی غیر رسمی به نظر می‌رسد، می‌توانید یکنواختی که از مدت‌ها پیش با همکارتان پیدا کرده‌اید را برطرف کنید و بر دیدگاه او نسبت به شما دید تازه‌ای ایجاد کنید. دقت کنید؛ اجازه استفاده از کراوات قرمز رنگ در بیشتر اداره‌ها در اتاق هیئت مدیره قبلا ذکر شده است.  عرض نرمال کراوات‌ها بین 8.2 تا 9.5 سانتی‌متر است. توصیه می‌شود حتما ماکزیمم عرض انتخابی شما بیشتر از 9 سانتی‌متر نباشد تا شما در روز کار اداری و مذاکره تجاری خود شیک جلوه کنید. طول کراوات باید بر راس سگک کمربند شما منطبق شود و از آن بالاتر یا پایین‌تر نزند. دقت کنید نباید سگگ کمر بند شما را مخفی کند.  کراوات باید تک رنگ باشد. یک رنگ آبی تیره یا قرمز بوردو همیشه مناسب کار اداری است. رنگ‌های بسیار دیگر نیز با کار ادرای سازگار هستند. اما رنگ‌های نئونی هیچ‌گاه مناسب نیستند.

 برای یک کت شلوار و پیراهن ساده، می توانید از هر کروات ساده ای که رنگ آن با کت و پیراهن شما هماهنگ باشد، استفاده کنید. البته این همیشه به این معنا نیست که مثلا آبی را فقط با آبی بپوشید. شما می توانید یک کراوات زرد رنگ را انتخاب کنید که بر روی یک کت شلوار و پیراهن آبی عالی به نظر می رسد. اگر می خواهید از رنگ متضاد استفاده کنید، از گردونه رنگی استفاده کنید  زمانی که پیراهن سفید می پوشید، هر نوع کراواتی با آن خوب به نظر می رسد. پوشیدن کت شلوار سفید نیز مانند یک بوم سفید نقاشی است که شما می توانید هر رنگ و طرح کراواتی را که دوست دارید با آن بپوشید  برای کت و شلوار راه راه، اگر راه های آن ضعیف و کمرنگ هستند، رنگ خود کت را زمینه اصلی قرار بدهید و کراوات را با آن هماهنگ کنید، درست مثل اینکه یک کت ساده پوشیده اید. اما اگر راه های کت برجسته و مشخص هستند، کراواتی را انتخاب کنید که به خوبی با رنگ راه های کت شما هماهنگ است. کتی با راه های قرمز مشخص را می توانید با کراوات قرمز رنگ بپوشید. کراوات شما می تواند ساده یا طرح دار باشد، اما مهم این است که با رنگ راه های کت متناسب باشد  برای پیراهن طرح دار، رنگ کراواتی را انتخاب کنید که هنگام نگاه کردن به پیراهن از دور، آن رنگ غالب و برجسته است. شما می توانید با این پیراهن، یک کراوات طرح دار، راه راه یا چهارخونه بپوشید. به خاطر داشته باشید که وقتی کراوات طرح دار انتخاب می کنید به رنگ غالب آن دقت کنید تا با رنگ اصلی پیراهن طرح دارتان هماهنگ باشد.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۹/۰۳
فرزاد هاتفی

کراوات