مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

طبقه بندی موضوعی

برای تعیین و تدوین استراتژی‌های دیجیتال هیچ نسخه آماده و راه‌حل کلی وجود ندارد. شما باید مشخص کنید که می‌خواهید از تعامل اجتماعی یا تعامل دیجیتالی با کاربرهای خود به چه هدفی برسید. باید برای رسیدن به آن هدف، هزار روش را امتحان کنید تا بفهمید کدام یکی برای شما کار می‌کند و برای آن روش بهتر است از کدام ابزارها استفاده کنید. متوجه این موضوع باشید که ممکن است راهی که می‌روید به ترکستان باشد و به نتیجه نرسید، اما بعد از امتحان کردنِ همه چیز، می‌توانید روش درست را انتخاب کنید.

هرگز فکر نکنید که شما چیزی را آماده می‌کنید و بیرون می‌اندازید! شما باید بدانید که مخاطبان شما کجا هستند و نسبت به محتوای تولیدی‌تان چه واکنشی نشان می‌دهند و در نظر داشته‌باشید که این واکنش می‌تواند در جاهای مختلف فرق کند.

وقتی جایی که مخاطبانتان بیشترین زمانشان را می‌گذرانند پیدا کردید،‌ خود را به آن‌جا برسانید و وارد مکالماتشان شوید. منظور این نیست که با لحن غیر رسمی، مستقیم به آن‌ها بگویید که محصول شما را خریداری کنند، نه! باید وارد عمق مکالماتشان شوید و درک کنید که مشکل کسب و کارشان چیست.

زیاد گوش کنید و به مخابانتان اهمیت دهید. شما دو گوش و دو چشم و یک دهان دارید. پس بیشتر ببینید و بشنوید که مخاطبان شما چه می‌کنند و چه می‌گویند.

از سوی دیگر، داخل شرکت مدیران رده‌های مختلف نظرات مختلفی دارند و هرکدام یک سرِ محصول را می‌کِشند!

با شکل دادن استراتژی دیجیتال خوب برای کسب و کار خود، در واقع ماهیگیری را به همه یاد می‌دهیدشما این شانس را دارید که در مسیری استوار قدم بردارید و با دنبال کردن آن‌ها اجازه ندهید که محصولتان قربانی تصمیم‌های مدیران شود.

ممکن است برای تعریف دیجیتال مارکتینگ خود به سراغ استراتژی‌های کسب و کار بروید تا الهام بخش  شما باشند، اما حقیقت این است که آن‌ها در دنیای دیجیتال اثربخش نیستند.

هدف استراتژی‌های دیجیتال، کاهش ریسک بازاریابی و افزایش نرخ بازگشت سرمایه شما تا حد ممکن است. در مسیر کسب و کارتان نقاط ضعف و فرصت‌هایی وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها آگاه باشید، شناخت آن‌ها در کنار شناخت کانال‌های دیجیتالی در دسترس (رسانه‌های اجتماعی، محتوای دیجیتال، ایمیل و …) دلیل موفقیت بازاریابی شما خواهد بود.

در آخر بگویم که نمی‌توان راجع به هزینه و زمان صحبت نکرد و این برای تمام مدیران بازاریابی و صاحبان کسب و کار نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر نمی‌خواهید از این قطار تندروی دیجیتال جا بمانید، برای شکل دادن استراتژی‌های خود همین حالا دست به کار شوید!

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۵/۱۲/۱۸
فرزاد هاتفی