مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

طبقه بندی موضوعی

چگونه در انباری داری از کانکس استفاده کنیم

يكشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۱:۲۳ ق.ظ

[تصویر:  64922_0cc10.jpg]

بـه اتاق‌های از قبل ساخته شده‌ای گفته می شود که جهت سکنی گزیدن در انواع شرایط آب و هوایی و مکان‌های جغرافیایی تولید و ساخته گردد.در مسائل مختلفی از جمله کانکس مسکونی و سرویس‌های بهداشتی (دستشویی، حمام) و … در ابعاد مختلف، با مواد مختلف (ساندویچ پانل و …) و طرح‌های متفاوت مورد مصرف قرار می‌گیرد. استفاده از آن این قابلیت را نسبت به ساخت خانه دارد که طرح‌های مختلفی را می‌توان در تهیه آن به کار برد. چنانچه محل اقامت و سکونت شما باید در مدت کوتاهی جا به جا شود می‌توانید از کانکس استفاده کنید.
کانکس فایبرگلاس از لحاظ ظاهر و نما بیشتر مورد پسند مشتریان عزیز واقع میگردد، اما تنها عیب آن در شکنندگی و یکدست بودن کانکس است، مثلا اگر زمانی بخشی از بدنه یا کف کانکس که از فایبرگلاس یک تکه می باشد آسیب ببیند، فقط آن بخش قابل تغییر و تعمیر نمی باشد و باید حتما کل آن بخش تعویض شود، در صورتی که در کانکس های گالوانیزه، مثلا اگر بخشی از دیوارپوش یا کفپوش آسیب ببیند میتوان همان یک تکه را تعویض و تعمیر نمود و این به مراتب هزینه کمتری نسبت به دیگر کانکس های فایبرگلاس خواهد داشت.زمان تهیه کانکس از دیگر مزیت‌های کاربردی آن است زیرا مدت زمان ساخت خانه قابل مقایسه با مدت وقت تهیه کانکس نیست. این ویژگی امکانی را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید اسکانی سریع داشته باشید. مسائل کاربردی کانکس بسیار است که آن انعطاف پذیری در تهیه است یعنی می توان در تهیه تولید کانکس طرح ها ونقشه های مختلفی به کار برد تا کانکس بتواند هر نیازی را بر طرف نماید.در حال حاضر انواع مختلفی از انبارهای پیش ساخته وجود دارند که در نوع های مختلف طراحی و اجرا میشوند و آماده نصب در محل هستند ، شرکت های مختلفی نیز هستند که می توانند پک انباری پیش ساخته را در هر کجای شهر که نیاز باشد در اختیار شما بگذارند. این نوع از بسته ها در عکس هایی که از آنها گرفته می شود بسیار زیبا به نظر میرسند ولی برای یک شخص تازه وارد کار کردن با آنها و نصبشان کاری بسیار دشوار ، طاقت فرسا و زمان بر خواهد بود.

کانکس مسکونی میتواند برای شما آشپزخانه,سرویس بهداشتی,اتاق خواب , سالن پذیرایی ,انباری و هر آنچه که شما نیاز داشته باشید را فراهم نماید.
کانکس اداری در صورت نیاز شما می تواند دارای سالن کنفرانس , اتاق مدیریت , اتاق کارمندی , اتاق منشی و ذیگر موارد مورد نیاز شما باشد.
اصلی ترین قسنتشاسی کانکس میباشد که این شاسی و اسکلت  از آهن ساخته میگردد. البته نوع آهن به کار رفته در ساخت بستگی به ابعاد ساخته شده دارد.
یکی دیگر از اجزاءکانکس بدنه میباشد که میتواند با ورق آهنی ویا آلومینیومی و یا پی وی سی وفایبر گلاس ساخته شود.
انواع کانکس
کانکس می تواند در خصوص کارهای مختلفی مورد استفاده قرار گیرد که در این جا به آنها اشاره می کنیم
1 اداری
2-   مسکونی
3-   متحرک یا کاروان
4- فروشگاهی و کانکس تجاری
5-  نگهبانی یا همان کیوسک نگهبانی
6-  بیمارستانی یا کانکس پزشکی
7-  توالت پیش ساخته
8-  سرویس بهداشتی و حمام پیش ساخته
9-   ویلایی
10- کارگاهی
11-   نظامی
12-  کشاورزی
13-   امدادی و اسکان موقت
14-  توریستی و مسافرتی
15- آزمایشگاهی
16- مخابراتی
17- نمایشگاهی
18-  آموزشی
19-  انباری

آشنایی با مراحل ساخت کانکس و مواد مصرفی

کانکس به اتاقهای از پیش ساخته ای گفته می شود که برای اقامت و انجام کار در انواع شرایط آب و هوایی و مکانهای جغرافیایی تولید و ساخته گردد. از دیگر خصوصیات کانکس امکان جابجایی کانکس و حمل ونقل کانکس می باشد.
 در موارد متفاوتی از جمله کانکس اداری،  مسکونی، خودرویی و کانکس سرویس های بهداشتی (دستشویی و حمام) و... در ابعاد مختلف و طرح های زیادی مورد استفاده قرار میگیرد.
 استفاده از مواد اولیه سبک و با کیفیت در ساخت کانکس موجب میشود  در در برابر زلزله مقاومت پیدا کند.
کانکس این قابلیت را نسبت به خانه دارد که طرح های مختلفی را می توان در ساخت آن به کار برد.
جابجایی کانکس و بازیافت مواد به کار رفته در ساخت کانکس از نکات مهم در مزایای کانکس می باشد.
زمانی که شما در محلی می خواهید اقامت داشته باشید چه از نظر اقامت کاری و یا اقامت مسکونی البته به صورت موقت کانکس بهترین گزینه برای شما میباشد.
اگر محل اقامت و سکونت شما باید در مدت زمان کوتاهی جا به جا شود شما با استفاده از کانکس می توانید به بهترین نتیجه برسید.
زمان ساخت کانکس از دیگر مزایای کاربردی کانکس میباشد زیرا زمان ساخت یک خانه قابل مقایسه با مدت زمان ساخت کانکس نمیباشد و این امکان را برای شما فراهم میکند که بتوانید اسکانی سریع داشته باشید هم چنین اکثر تولید کنندگان کانکس کانکس هایی را به صورت آماده و پیش ساخته موجود دارند که این کانکس های پیش ساخته میتواند در بسیاری از مواقع بهترین کمک را به شما در اقامت بکند.
موارد کاربردی کانکس زیاد می باشد که دلیل آن انعطاف پذیری کانکس در ساخت میباشد یعنی میتوان در ساخت و تولید کانکس طرح ها ونقشه های مختلفی را به کار برد تا کانکس بتواند نیاز هر کس را بر طرف نماید. منبع نوشته
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۹/۱۵
فرزاد هاتفی