مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

طبقه بندی موضوعی

از فلز الومینیوم در چه نوع سازه های استفاده می کنند

سه شنبه, ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶، ۰۳:۴۲ ب.ظ

39549-فروش آلومینیوم (دستگیره آلومینیومی هلالی متری) - سامانه آهن ۲۰

برخی از خواص جذاب آلومینیوم، ظاهر زیبا، ساخت آسان، مقاومت به خوردگی خوب، چگالی پایین، استحکام به وزن بالا و چقرمگی شکست بالا است.

به دلیل این خواص، آلومینیوم یکی از به صرفه ترین مواد در ساخت تجهیزات نظامی و صنایع دریایی است.

آلومینیوم وقتی در معرض هوا قرار می گیرد، لایه پیوسته ای از اکسید آلومینیوم روی آن تشکیل می شود. این لایه، مقاومت به خوردگی عالی دارد. آلومینیوم در مقابل بیشتر اسید ها مقاوم است ولی مقاومت آن در برابر قلیا ها کمتر از اسید ها است. آلومینیوم خالص استحکام کششی بالایی ندارد ولی با اضافه کردن عناصر آلیاژی به آلومینیوم مانند منگنز، سیلیسیم، مس و منیزیوم می توان استحکام آلومینیوم را افزایش داد و آلیاژهایی برای مصارف ویژه تولید کرد.

انتقال حرارت آلومینیوم عالی است، تقریباً سه برابر فولاد، خاصیتی که آلومینیوم را برای ساخت سیستم هایی که نیاز به انتقال گرما و سرمای خوب مانند Heat-exchanger ها دارند مناسب کرده است. ترکیب این خاصیت با غیر سمی بودن آلومینیوم، این ماده را در ساخت وسایل آشپزخانه پر کاربرد کرده است.تولید کننده بهترین آلومینیوم شیار دار تولید کننده بهترین آلومینیوم- تولید کننده بهترین آلومینیوم شیار دار ورق آلومینیومی شیار دار به چه صورت می باشد؟ مصارف این گونه ورق های آلومینیومی چیست؟ بهترین تولید کننده داخلی ورق های آلومینیومی شیار دارکیست؟ ورق های آلومینیومی شیار دار ورق هایی هستند که در چهار جهت دارای شیار می باشند و از اکستروژن ساخته شده اند، این ویژگی ها موجب می شود که از این ورق ها در ساخت دستگاه های CNS و همینطور ابزار آلات پیچیده و ماشین آلات سنگین بکار رود این گونه ورق ها به صورت متری و در ضخامت های متفاوت به فروش می رسند که این متناسب با مصارفش می باشد از جمله بهترین تولید کننده داخلی این گونه ورق های آلومینیومی شیار دار می توان به اراک اشاره نمود که در این زمینه بازار فعالی را دارد.

آلومینیوم از جمه فلزاتی محسوب می شود که قابلیت شکل دهی و فرم پذیری بالایی دارد. انواع آلیاژهای آلومینیوم را می توان با فرآیندهای مختلف شکل دهی اعم از فورج، نورد، اکستروژن، رولینگ و ... شکل داد و حتی تولید ضخامت های بسیار نازک زرورق امکان پذیر است.

این خاصیت همواره با خواص استحکام و مقاومت به خوردگی باعث کاربرد بسیار ویژه این فلز گشته است. آلومینیوم بهترین قابلیت شکل دهی و انعطاف پذیری را دارد. برای مثال از طریق فرآیند اکستروژن می توان انواع پروفیل توخالی، توپر، خمکاری شده و انواع طرحها و شکلهای پیچیده را با دقت بسیار بالا تولید کرد. تولید شکلهای ویژه خاص، پانلهای تخت منحنی شکل و انواع طرحهای دیگر از طریق رولینگ آلومینیوم به جهت قیمت آلومینیوم که بسیار مناسب و به صرفه است امکان پذیر است از طرفی آلومینیوم به دلیل استحکام بالا و قابلیت تبدیل به شکلهای پیچیده برای طراحی پنجره های دو جداره پیشرفته و ترمال   بریک (Thermal break)  با کیفیت بسیار بالا در این صنعت جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

همان طور که گفته شد قابلیت شکل دهی آسان این فلز تولید انواع طرحهای تزئینی و دکوراتیو را ممکن ساخته است.
انواع سقف های کاذب، انواع پارتیشن ها و اجزاء جداکننده داخلی مثالهایی از قابلیت های ویژه این فلز در طراحی و ساخت می باشد، ضمن آنکه سبکی و جابجایی آسان این وسایل و تجهیزات باعث کاهش احتمال خطر سقوط آنها در سوانح و اتفاقات گشته است و تمایل مصرف کننده به استفاده از این تجهیزات را افزایش داده است. علاوه بر مسائل فوق، زیبایی و دوام بالای این فلز باعث شده که تولید اجزاء و ترکیبات جذاب و دیدن در طرحها و رنگهای مختلف را از آن ممکن شود و سلیقه هر بیننده باذوق را ارضا کند. در مکانهایی که نیاز به ایمنی بالایی وجود دارد، قابهای آلومینیومی با طراحی خاص در ساخت پنجره های ضد گلوله و ضد انفجار به کار می روند و در مواقعی که از شیشه هایی با وزن سنگین استفاده می شود برای کاهش وزن کل، قاب آلومینیومی سبک، مناسبترین انتخاب محسوب می شود

بهترین ورق آلومینیوم با آلیاژ 7075 تولید چین، آمریکا، اروپا و ایران با مشخصات فنی گوناگون و بر اساس نیاز مشتری تولید گردیده و از طریق سایت های مربوطه همچون آهن ایران به فروش می رسد.

ورق آلومینیوم نوع خاصی از ورق است که با ویژگی های فلز آلومینیوم تولید شده و در دسته ورق های فلزی سبک قرار می گیرد. همواره این فلز مهم در بخش های مختلف صنعت از جمله صنایع اتومبیل سازی کاربرد دارد.
این ورق ها تولید شرکت های مختلف در کشورهای ایران، چین، آمریکا و اروپا می باشند، که دارای آلیاژهای متفاوتی هستند. به عنوان مثال از ورق با آلیاژ 7075 برای ساخت ورق، مفتول، میله، بیلت، مقاطع مختلف، لوله و مواردی که نیاز به استحکام بالا و مقاومت به خوردگی مورد نیاز است استفاده می شود. در حال حاضر بهترین این ورق ها از طریق سایت های اینترنتی مربوطه همچون آهن ایران عرضه می گردند.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۲/۱۲
فرزاد هاتفی