مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

طبقه بندی موضوعی

۲۳ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

http://www.vegannews.ir/wp-content/uploads/education_research.jpg

تحقیق بازار مشاهده عملکرد مشتریان به منظور درک این که چیزی توجه آنها را جلب می کند و نهایتاً نتیجه گیری کردن از این مشاهدات است. اگر تحقیقات بازار اجرا نشده باشد آنگاه ممکن است مهارت‌های فروش و مذاکره چندان بکار نیاید. به بیان دیگر شرط لازم برای اثربخشی تبلیغات یا مذاکره و فروش، داشتن درک کامل از بازار می‌باشد. اهمیت تحقیقات بازاریابی بحدی است که برخی شرکت‌ها بصورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها برای صاحبان کسب‌وکارها اطلاعات مورد نیازشان از بازار، جمع‌آوری و تحلیل می‌کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ آبان ۹۴ ، ۰۹:۳۶
فرزاد هاتفی


از جمله کارهایی که در آموزه‌های دینی بر آن تأکید شده، هدیه دادن به دیگران است؛ البته یادآوری این مسئله ضروری است که هدیه در متون دینی مفهومی وسیع‌تر از هدایای مادی دارد و شامل هدایای معنوی نیز می‌‌گردد. از جمله این هدایا، هدایایی است که مسافران از سفرهای زیارتی برای اقوام و فامیل و آشنایان می‌آورند. در روایتی از امام صادق (علیه السلام) نقل شده است؛ هدیه از سفر حج جزو مخارج حج محسوب می‌شود: «عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ (علیه السلام) قَالَ: الْهَدِیَّةُ مِنْ نَفَقَةِ الْحَجِ»‏. (کافی، ج 4، ص 2) بنابر این، آوردن هدیه از هر مسافرتی بویژه سفر حج مستحب است(نه واجب). البته آن چیزی که در این هدایا باید مورد توجه ویژه باشد، رعایت اعتدال و پرهیز از اسراف و تجملات، و دوری از چشم و هم چشمی است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۱۱:۲۸
فرزاد هاتفی


یکى دیگر از عبادتهاى بزرگ اسلامى «حج» است. حج یک عبادت دسته جمعى است که هر سال در روزهاى معینى در سرزمینى تاریخى و باشکوه انجام مى‏گیرد. ین نوع عبادت علاوه بر این که پیوند استوارى میان بنده و خدا به وجود مى‏آورد، مى‏تواند از جهات گوناگونى مبدأ اثرات سودمند و ارزنده‏اى در اجتماع اسلامى باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۱۱:۲۷
فرزاد هاتفی

مواردی از مهم ترین و اصلی ترین زمینه های این رشته، عبارتند از: توقعات، سلیقه ها و نیازهای مصرف کننده (مشتریان). به کمک این علم، می توان از طریق شناسایی رفتار مصرف کننده، عوامل موثر در برگزیدن مارک کالارا مورد بررسی قرار داد و نیز عوامل فرهنگی و اجتماعی موثر بر تصمیم گیری مصرف کننده را مورد تحلیل کرد.شما باید به عنوان الگوی یک سازمان واژه نه را از دایره لغات خود خارج نمایید تا شرکتتان به یک شرکت بله گو تبدیل شود و مشوق کارمندانتان باشید تا بله گفتن را به یک عادت سازمانی تبدیل کنید. یکی از شرکت های تولیدی تایر در امریکا اعلام کرده است که کارمندانش در روز 6000 پاسخ مثبت به مشتریان می دهند. وقتی از کارمندان این شرکت حتی تعمیر مجانی تایرها تقاضا می شود آنها چه تایر تولیدی شرکت باشد و چه نباشد پاسخ مثبت می دهند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۱۱:۱۸
فرزاد هاتفی


در گذشته هدف از انجام تحقیقات بازار، یافتن راه و روشی به منظور ارتقای حجم فروش در شرکت ها بود. پس از مدتی این دیدگاه بهبود یافت و هدف از تحقیقات بازار و بازاریابی درک و فهم نیاز مشتریان شد. امروزه با رشد و پیشرفت تکنولوژی و افزایش رقابت از طریق اینترنت، انتخاب و خرید کالا به صورت اینترنتی فقط با انجام چند کلیک صورت می پذیرد و مشتریان اینترنتی هر کالا برای شرکت ها حرف اول را می زنند. بنابراین شرکت هایی که از این روند انتخاب و خرید دور هستند دچار شکست های غیر قابل جبران خواهند شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۱۱:۱۷
فرزاد هاتفی


همهی فعالیتهای اقتصادی و تجاری با ریسک همراهند. بنابراین زمانی که یک کارفرما شروع به توسعهی تجارت خود میکند، میبایست بازاری که به آن وارد میشود را مد نظر قرار دهد. برای کسب موفقیت، کارفرما میبایست زمانی را برای شناخت بازار و چشمانداز آن صرف کند؛ به عبارتی در صنعت تحقیقات بازار سرمایهگذاری کرده تا به این وسیله همهی جنبههای بازار تحلیل شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۱۱:۱۱
فرزاد هاتفی

http://www.mbanews.ir/news2/uploads/posts/2011-08/1312761969_business.jpg

در اصل این طرح فرهنگ غالب در کسب و کار یک کارآفرین را نشان می دهد. مشتریان درخواهند یافت که این شرکت به آنها اهمیت می دهد و هدف آن فقط پول درآوردن از مشتریان نیست. این کسب و کار به مشتریان "خدمت" می کند و به نیازها و احساساتشان توجه داشته حل مشکلاتشان را وظیفه خود می داند. زمانی که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار بتوانید انگیزه و علاقه ای منحصر به فرد و قوی در مشتریان احتمالی و مشتریان کنونی خلق کنید، آنها به خرید از شما، آمدن به فروشگاهتان، بازدید از وب سایت شرکت و حفظ رابطه با شما، ترغیب می شوند و این یعنی وفاداری مشتریان، افزایش فروش و افزایش درآمد.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۴ ، ۱۱:۱۱
فرزاد هاتفی

 https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQAxuZNFQIs-uKA_QH64oKh4bIkS4bm9r9Jr57aet_ZFlaF6Egv

با این که سقف های شیشه ای سالیان درازی است که در دسترس هستند، نوع بسیار کابردی و جدیدی از این سقف ها که در واقع کاشی شیشه ای هستند توسط شرکت سوئدی SolTech Energy وارد بازار شده اند.  در این نوع سقف شیشه ای نه نشانه ای از اثر گلخانه ای هست، و نه گرمای آزاردهنده در تابستان یا سرمای کشنده در زمستان. این کاشی های شیشه ای از نور خورشید استفاده می کنند تا خانه شما را در هرکجای دنیا که باشید گرم کند. برخلاف سقف های شیشه ای دیگر، نور خورشید به داخل خانه تابیده می شود. با این حال، لایه نایلون سیاهی که در زیر این کاشی ها قرار می گیرد مانع از دید سایرین به درون ساختمان می شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آبان ۹۴ ، ۲۲:۱۲
فرزاد هاتفی

سقف شیشه ای


پیشینه سقف شیشه ای تقریباً به اواخر قرن هجدهم بر می گردد، هنگامی که یک متریال پنج هزار ساله به طرزی بی سابقه در معماری استفاده شد . این پیشرفت در یک ساختمانی جدید، هنرستان گلکاری شیشه ای، تمرکز یافت.  ایده گلخانه، ایده تازه ای نبود ولی به ویژه بعد از حدود سال ۱۸۱۵ (زمانی که اسکلت آهنی تولید شده به روش صنعتی فراهم گردید) باغ های مرکبات خصوصی وباغ های زمستانی در املاک خارج شهر و باغ های شهری و باغ های داخل شهری ثروتمندان، به ویژه، در بریتانیا، رواج پیدا کردند، درمدت چند دهه نمونه های اولیه درمقیاسی کوچک، در گلخانه هایی که قادر بودند گیاهان نامتعارف بزرگی مانند درختان خرما را نگهداری کنند، ایجاد شدند ودر حدود اواخر قرن نوزدهم پیشتازترین شهرهای اروپایی توانستند به گلخانه هایی در اندازه کلیسای جامع در پارک های عمومی و باغ های گیاه شناسیشان، که تقریباً به طور کامل با شیشه پوشیده شده و مسقف شده بودند، مباهات کنند.  بعد از ۱۸۴۵، هنگامی که انگلستان مالیات وارد بر شیشه را لغو کرد، جهش ویژه ای در این پیشرفت به وجود آمد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آبان ۹۴ ، ۲۲:۰۰
فرزاد هاتفی


سقف های شیشه ای ساختاری زیبا ازشیشه به جای مصالح رایج سقف ساختمان می باشند. در واقع این ساختار راه حَلی زیبا و سازگار با محیط زیست برای روشن کردن ساختمان های مسکونی و یا تجاری هستند.این سیستم با استفاده از نور طبیعی به جای الکتریسیته بعنوان یک منبع نور موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. انواع پنجره‌های سقفی شامل پنجره‌های پشت بام، پنجره‌های سقفی یکه، دستگاه‌های روشن سازی لوله‌ای(TDDs)، شیشه شیب دار و پنجره‌های سقفی معمولی می‌باشند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ آبان ۹۴ ، ۲۲:۰۰
فرزاد هاتفی