مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

طبقه بندی موضوعی

انتخاب لباس های مناسب برای تیپ های اقایان

پنجشنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۴، ۰۲:۲۷ ب.ظ


http://broozweb.com/wp-content/uploads/2014/02/iranian-handsome-boys-photos-3.jpg

ساعت، دکمه سر آستین و گیره کراوات از جمله اکسسوری هایی است که آقایان با کت و شلوار استفاده می کنند، یکی از مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب دکمه سرآستین، ساعت و گیره کراوات توجه داشتید باشید ظرافت آن هاست.اگر تیشرت‌های سفید و یا کمرنگ به تن می‌کنید از یک شال با رنگ تند یا تیره استفاده کنید و یا اگر دوست دارید تیشرت‌هایی با رنگ‌های تند مانند قرمز و یا زرد بپوشید، یک شال نازک با رنگ روشن را با آن هماهنگ کنید.
یک قانون کلی در انتخاب جواهرات مردانه وجود دارد که همواره باید از آن پیروی کنید، فلز را با فلز ست کنید. اگر سگک کمربند شما نقره ای است توجه داشته باشید که دکمه سرآستین، گیره کراوات و انگشتر شما نیز باید از یک رنگ باشد. البته حلقه ازدواج را استثنا قرار دهید.
همیشه برای پوشیدن لباس‌های غیر رسمی یا داشتن ظاهری اسپرت، یک ترکیب ساده از لباس‌ها را انتخاب نکنید. سعی کنید به ترکیب تیشرت، پولوشرت و شلوارتان یک اکسسوری مناسب مانند یک گردنبند متناسب، یک کلاه و یا یک شال بیفزایید. اگر پیشنهاد ما را بخواهید بهترین انتخاب از این مجموعه، یک شال متناسب است.  اگر تصورات منفی نسبت به شال دارید و فکر می‌کنید که ممکن است در طول روز برای‌تان دست‌وپاگیر باشد و یا گرمای هوا را بیشتر کند، اشتباه می‌کنید. انتخاب یک شال نخی، سبک و نرم تیپ ظاهری شما را با یک تغییر اساسی، به سمت بهتر شدن پیش خواهد برد.  شک نکنید که شال یک اکسسوری شگفت‌انگیز است و استفاده از آن تقرییاً هیچ ارتباطی به فصل و یا آب و هوا ندارد.  پیشنهاد می‌کنیم شیوه‌های  متنوع بستن شال دور گردن و یا روی سر را یاد بگیرید تا نسبت به شال احساس اضافه بودن نداشته باشید. ضمن اینکه باید به خود زمان بدهید تا بتوانید به داشتن یک شال روی گردن‌تان عادت کنید.
انتخاب ساعت مچی مردانه
برای بسیاری از آقایان ساعت مچی تنها جهت نشان دادن زمان به کار می رود. اما از دید بسیاری از طراحان مد و فشن انتخاب یک ساعت مچی مناسب نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس شما شده بلکه می توانید تحسین اطرافیان را نسبت به خودتان جلب کنید.

ساعت مچی های مردانه در انواع بند فلزی و چرمی وجود دارد، در مورد بندهای فلزی دو نوع طلایی و نقره ای جز محبوب ترین آنها هستند که انتخاب بسیاری از آقایان است. اساسا هر چه ساعت شما ساده تر باشد امکان چشمگیر تر بودن آن نیز بیشتر است. اگر جزو دسته مدیران، وکلا و … هستید پیشنهاد کارشناسان ما به شما استفاده از ساعت های بند فلزی است چرا که امکان ست نمودن آن با سایر اکسسوری هایتان راحت تر است.

انتخاب دکمه سر آستین
اگر جز آن دسته از آقایان شیک پوش باشید مطمئنا به فکر انتخاب یک دکمه سر آستین مناسب اید. پیشنهاد کارشناسان چی بپوشم به شما انتخاب دکمه سر آستینی است که تا حد امکان ساده بوده و از سنگ های قیمتی کمتری در آن استفاده شده باشد. به یاد داشته باشید دکمه های سر آستین در انواع طلایی، نقره ای، استیل و … ساخته شده که امکان ست نمودن آن را با سایر اکسسوری های شما را به راحتی فراهم می کند.
انتخاب گیره کراوات
اگر تجربه قدم زدن در یک روز بادی را در خیابان داشته باشید، مطمئنا به کاربرد گیره کراوات پی خواهید برد. استفاده از این اکسسوری سبب می شود کراوات شما به خوبی در سرجایش باقی بماند. گیره کراوات دارای انواع مختلفی چون: طلایی، نقره ای و استیل می باشد که بسته به سایر اکسسوری های قابل استفاده است.

ژاکت مردانه که در گذشته مخصوص آقایان مسن یا تیپ های معمولی و روزمره تلقی می شدند امروزه از جالب ترین لباس های کمد هر مرد پیرو مد محسوب می شوند. ژاکت یا به زبان انگلیسی (Cardigan) کاردیگن، به نام هفتمین شوالیه کاردیگن نام گذاری شده است. کاردیگن در جنگ بریتانیای کبیر و روسیه یک ژنرال بریتانیای بود. در این جنگ سربازها بافتنی هایی به تن داشتند که از نظر مبانی ظاهری همین ژاکت های امروزه بود. پس از آن استفاده از این ژاکت ها آنقدر زیاد شد که جای خود را در پوشش آقایان باز کرد. البته ژاکت یا کاردیگن های اصلی در آن زمان معمولاً حاشیه دوزی های پشمی یا خز داشتند.
ژاکت هایی که درباره شان صحبت می کنیم بافتنی و یقه هفت هستند و جلوی آنها با دکمه بسته می شود البته نمونه های زیپ دار هم وجود دارند اما ژاکت های کلاسیک و اصلی اینگونه نبوده و باید دکمه دار باشند. این ژاکت ها دکمه سرآستین و جیب های روی سینه ندارند. معمولاً جیب های کوچکی در ناحیه کمر دیده می شود که ضروری نیستند. بدون آستین همین ژاکت ها جلیقه نامیده شده و در انواع بافت دیده می شود.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۰۹/۱۹
فرزاد هاتفی

کراوات