مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

مجله نوجوان

مطالبی برای گروه جوان و نوجوان

طبقه بندی موضوعی

معرفی روش های برای تمیزی بهتر سینک ظرفشویی

شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۱:۵۴ ق.ظ

http://www.familakala.com/uploads/products/2015/12/073745_15-1.png

معرفی روش های برای تمیزی بهتر سینک ظرفشویی

معمولا در خانه وسایل و ابزاراتی وجود دارد که ما عمدتا از آنها استفاده نمی کنیم و یا استفاده از آنها محدود به یک یا دو کار می شود، اما آیا شما به اندازه ایی که با انواع سینک ظرفشویی کارهای مختلفی انجام می دهید با وسایل دیگر هم همینطور هستید؟  از طرفی قیمت آنها از فلز ارزان‌تر است قیمت هم یکی از مهمترین مسائلی است که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید. قرار نیست کل پس انداز خود را صرف خرید سینک ظرفشویی کنید.می شود از پاسخ این سوال به این نتیجه رسید که مدل سینک ظرفشویی  یکی از مهم ترین وسایلی است که شما برای آشپزخانه تان انتخاب می کنید.در گذشته این اتصالات بیشتر فلزی بود و به مرور زمان زنگ می‌زد یا بر اثر سرما و گرمای هوا، ترک برمی‌داشت. اما امروزه این لوله‌ها از پلاستیک تهیه می‌شود؛ زنگ نمی‌زند، انعطاف بالایی دارد و بسیار سبک است.

سینک توکار درست کنید. اگر آشپزخانه شما بزرگ است، می توانید داخل کابینت یا داخل جزیره، یک سینک کوچک برای شستشوی مواد لازم برای غذا و میوه جات و سبزیجات درست کنید تا هنگام غذا پختن آنها را داخل سینک بگذارید بمانند تا دیده نشوند. به دنبال برندهای مختلف بگردید و ببیند کدام مدل با بودجه شما بیشتر همخوانی دارد. در عین حال که قیمت را در نظر می گیرید به مواردی نظیر کاربرد، طراحی، اجزای مختلف و سایز هم توجه کنید. شاید برای انتخاب بهترین گزینه مجبور شوید که مغازه های مختلفی را زیر پا بگذارید. و با توجه به همه این جوانب، فروش زیادی دارد. اگر روی راه‌آب‌روها درپوش بگذارید و مراقب باشید که ته‌مانده غذا و روغن وارد لوله‌ها نشود، این اتصالات سال‌ها عمر می‌کنند.

اندازه سینک های آشپزخانه به تعداد لگنها و فضای خشک ‌کن آن بستگی دارد ابعاد هر لگن به صورت استاندارد ۱۴ در ۳۵ در ۳۵سانتی متراست، کوچکترین عدد بیانگرعمق سینک و دو عدد دیگر بیانگر طول و عرض سینک می باشد؛ سینک های متداول در بازار به صورت تک لگنه و دولگنه(دوقلو) می باشند. موارد تاثیرگذار در سایز سینک، فضای لازم برای خشک کردن ظروف است که نسبت به طراحی کانتر و دکوراسیون فضای آشپزخانه متغیر است.

روشویی های کنسولیدر این نوع، کاسه سینک درون یک سطح کانتر و روی پایه هایی قرار می گیرد. دو تا از پایه ها قسمت های جلویی روشویی و فضای زیرین این روشویی باز و خالی است و می توان از آن به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده کرد.سینک ها برای اینکه بادوام باشند و راحت شسته شوند باید از جنس استیل ضد خش باشند. پیشخوان های مرمری مکمل کابینت های سفید براق و یک جفت لامپ آویز با مهره های بلوری هستند که به آشپزخانه فضایی مدرن می دهند.تولید کنندگان از دو مدل 304 و 430 استیل استفاده می کنند.که هر دو آنها قابل استفاده در فود سرویس می باشند.اما مدل 304 به خاطر ترکیباتش( 8 درصد نیکل به اضافه 16 درصد کروم ) با دوام تر است.در صورتی که لبه های سینک کرو (coved corner) باشند راحت تر تمیز می شوند و همچنین اگر شیر سینک به روی دیوار نصب شود تمیز کردن قسمت های زیرین سینک بهتر انجام می شود.موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۱۲/۲۲
فرزاد هاتفی